Firmamız Biyolog Kemal BÜYÜKAKSAKAL ile Kimyager İlker KURT tarafından 2003 yılında  KAYSERİ SAĞLIK MALZEMELERİ ÜRETİM VE PAZARLAMA LTD ŞTİ ünvanı ile Ankara İvedik Organize Sanayide tedaviye yardımcı tıbbi malzemeler üretim amacı ile kurulmuştur.

Firmamızın ünvanını global piyasalarda daha rahat anlaşılması için DISPOSABLE ve PAHARMACEUTICAL kelimelerinin ilk heceleri olan DISPO + FARMA olarak değiştirmeyi uygun gördük. 2009 yılından firmamız DİSPOFARMA İLAÇ SAN VE TİC LTD ŞTİ olarak faaliyet göstermektedir. Firmamızın ünvanında bulunan ilaç tanımına uygun olarak ilaç hammaddesi içeren fakat tedaviye yardımcı olan tıbbi cihazlar yatırımlarına devam ettik.

 

İmalata başladığımız yıllarda, Türkiye’de çok az sayıda bulunan Tıbbi Malzeme İmalatçılarından biri olarak GMP Belgesi (Good Manufacturing Practice) ile üretime başladık.

2006 yılında Türkiye ilk ve Avrupa’da Montavit ve Farco Pharma’dan sonra 3. Firma olarak fakat bu her iki firmanın ürettiği akordiyon şişe (12.5gr  ve  8.5gr )  ve enjektör içerisinde (11 ml ve 6 ml) Dünya’nın ilk %2 LİDOKAİN HCL İÇEREN ÜRETRAL KAYDIRICI JEL üreten firma olduk. Ürünlerimizi ilk defa 2006 Kasım ayında Düsseldorf Medica Tıp Fuarında piyasaya tanıttık. İlk ihracatımızı da 2007 yılında İtalya’ya yaptık.

Ağız Bakım Seti ve bu setin içerikleri olan Antiseptik Solüsyon ile Ağız ve Dudak Kremi , Cerrahi Operasyonlara Kullanılan Povidon İyot ve Klorheksidin Glukonat içeren Cerrahi El ve Tırnak Fırçası, Vücut Fırçası, Perine Bölgesi Temizleme ve Kurulama Pedi, Tek Kullanımlık Antiseptik İçerikli Mendiller, Steril Plevra Talk Pudrası, Bariyer Krem, Yara Bantı Sökücü Sprey ve Mendili, Yara Bakım Pudrası, Hyalüronik Asit içeren Sistit Tedavisinde Kullanılan Solüsyon, Tek Kullanımlık Transport Besiyerler, Petri Kabları ve Hazır Besiyerler ve Lityum Heparin içeren Kan Gazı Enjektörü ve daha niceleri….

Eski adı ile T.C. İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğünden ruhsata tabi olması gereken pek çok tıbbi cihazları ve biyosidal ürünleri ülkemizde ilk üreten firma olduk.

2006 Düsseldorf Tıp Fuarı

Class I, CE belgeli Class IIA, Class IIB ve Class III tüm sınıflarda CE Belgesine sahip ürünleri GMP koşullarında ve  ISO 13485:2016 sertifikasına sahip olarak üretim yapmış olan firmamız 2017 yılında kapasite artırımına gitmek üzere ilave  Ankara Anadolu OSB’deki üretim tesisi inşaatına başlamıştır ve 2020 yılında işletmeye açmıştır.

Teknolojik Ürün Deneyim ve Yatırım Teşvik Belgemiz sayesinde hiç durmadan yeni makinalara ve ekipmanlara yatırım yapmaktayız.

Sanayi ve Üniversite işbirlikteliği modeline dayanan yeni geliştirilecek ürünleri üretmeye dayalı gerek alt yapımızı güçlendirmeye ve gerekse kurucu ortaklar olarak gelecek nesillerimize yatırım yapmaya devam etmekteyiz.